Проект «Чорноморська скринька»

Про проект

Проект «Чорноморська скринька» (2012 - 2013) спрямований на підвищення поінформованості дітей і оточуючих їх людей про найважливіші екологічні проблеми Чорного моря та сприяння вирішенню цих проблем за допомогою дій, спрямованих на популяризацію охорони навколишнього середовища. Проект, що здійснюється за підтримки компанії Кока-Кола та ПРООН, є частиною регіонального проекту «Кожна краплина має значення» і реалізується більш ніж у 20-ти країнах.

Наша мета

Зробити внесок у захист навколишнього середовища та сприяння розважливому використанню природних ресурсів на основі координації програми освіти та нарощування потенціалу у всіх наступних шести прибережних країн (Болгарія, Грузія, Румунія, Росія, Туреччина, Україна).

Проект закладає створення освітнього комплекту під назвою «Чорноморська скринька», який включатиме інтерактивні навчальні матеріали, посібник вчителя, плакати, листівки і пов'язані з ними ігри, щоб привернути увагу школярів 9-12 років та ознайомити їх з екологічними проблемами, які загрожують Чорному морю.

Результати та досягнення

Версія комплекту, адаптована для України, була затверджена лабораторією екологічного виховання Інституту проблем виховання Національної Академії Педагогічних наук України. Методиці роботи з використанням даного посібника навчено 20 тренерів та сотні вчителів і тепер активно використовують її при навчанні дітей у школах. За час роботи проекту понад 4000 Чорноморських скриньок були поширені серед 2000 шкіл Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, Автономної Республіки Крим та Севаспотоля. В цілому більше 100 000 учнів були охоплені даною освітньою програмою. Накопичений досвід активно передається в регіонах проживання та роботи вчителів і тренерів завдяки їх постійної взаємодії зі своїми колегами. Курс пропонує міждисциплінарну підготовку, яка поєднуватиме знання з країнознавства, біології, культурології та лінгвістики, і задовольняє потребам областей проживання учнів.

З метою інформування широкої аудиторії з питань, пов'язаних із захистом Чорного моря від забруднення були організовані кілька заходів з інформування громадськості. Вони включають, зокрема:

1. Конференція, присвячена Дню Чорного моря в м. Євпаторія (АР Крим) 31 жовтня 2011

2. Тренінг для тренерів для 20 вчителів / методистів (4 з кожного цільового регіону) - травень 2012

3. Конференція, присвячена Дню Чорного моря в Одесі - 31 жовтня 2012 року. 50 вчителів з 5 пілотних регіонів взяли участь у цьому заході і обговорили використання інструментарію в школах.

4. 6 листопада 2012 в Київському Водно-інформаційному центрі (Музеї води) був відкритий інформаційний куточок про Чорне море та програму «Кожна краплина має значення» / «Чорноморська скринька». Офіційне відкриття Куточка пройшло в рамках щорічного Аква прес-клубу. На церемонії відкриття був проведений демонстраційний урок з "Чорноморської скриньки".

5. Презентація «Чорноморської скриньки» на Львівському видавничому Форумі (Львів, 18 травня 2013, відкритий клас за участю 60 дітей).

6. Конференція-семінар День Чорного моря (Одеса, 31 жовтня - 1 листопада 2013 року). Семінар показав, що проект виходить за рамки школи і навчання в класі. Учасники розпочали обговорення створення он-лайн платформи для акумуляції досвіду, матеріалів і новин з «Чорноморської скриньки». Проект спрямований на залучення батьків школярів у вирішенні екологічних проблем та участі в екологічних акціях.

Джерела фінансуванняПрограма Розвитку ООН і Компанія Кока-Кола.

Як ми впроваджуємо нашу місію

Заходи програми:

Активність 1. Підготовка посібників українською мовою і її впровадження для офіційного використання в українських навчальних закладах

Реалізація цього завдання передбачає виконання кількох дій, серед іншого:

1.       Презентація проекту «Чорноморська скринька» і чорновий варіант матеріалів

2.      Перевірка матеріалів «Чорноморської скриньки» фахівцями Національної академії педагогічних наук України (НАПНУ)

3.       Переклад та видання національного комплекту

4.      Затвердження «Чорноморської скриньки» спеціальною комісією НАПНУ і отримання класифікації інструментарію відповідно до рекомендацій для використання в освітніх установах

Активність 2. Розподіл посібників та навчання вчителів / викладачів використанню інноваційної методології в їх роботі з дітьми

Дана активність спрямована на навчання, як можна більшої кількості дітей з використанням «Чорноморської скриньки» в роботі українських вчителів. Ініціативи з навчання вчителів включають тренінги, уроки та конференції. Ці активності були проведені шляхом реалізації декількох типів дій:

  1. Тренінг для тренерів
  2. Каскадні тренінги - підготовка шкільних вчителів. Поширення 4000 примірників посібника «Чорноморська скринька»
  3. Уроки, проведені підготовленими вчителями
  4. Огляд результатів та апробації набору інструментальних засобів, та інформаційно-просвітницькі заходи

Активність 3. Підвищення громадської обізнаності серед українських жителів

Проект провів кілька заходів з інформування громадськості, орієнтованих на різні групи, особливо в регіонах, розташованих на узбережжі Чорного моря. Були реалізовані наступні ініціативи:

  1. Заходи з підвищення обізнаності громадськості на честь Дня Чорного моря
  2. Інформаційні кампанії в ЗМІ з питань, пов'язаних із захистом Чорного моря

Виконання проекту за фінансовими показниками

У 2012 витрачено $ 34128.42. У 2013 витрачено $ 41.022.

Огляд проекту
Статус:
активний
Початок проекту:
2012
Завершення проекту:
2013
Територія реалізації проекту:
АР Крим
Сфера діяльності:
Довкілля та енергетика
MDG
Ensure environmental sustainability
Координатор проекту:
Василь Толкачов
Партнери:
ПРООН та компанія "Кока-кола"
Пов'язані документи
Документи проекту
Звіт по проекту